Видобуток золота – як і раніше важкий і ризикованиий процес

Чи можна заробити на видобутку золота?

Навіть в 21 столітті з наявністю сучасного обладнання розвідка і видобуток золота – заняття не для всіх. На золотих копальнях Австралії, часто безлюдних і непривітних, нещадно палить сонце. Температура може досягати 50 градусів Цельсія. Всюди пил, комахи і змії, в тому числі отруйні. Не забуваємо про крокодилів в водоймах. Але варто взяти в руки знайдений шматочок золота – як людина тут же потрапляє в його владу і приймається за пошуки з подвоєною силою.

«Я працюю цілий рік, але в певний період стає так жарко, що техніка буквально закипає. Можна сильно обпектися об каміння, плавиться взуття. Все це в поєднанні з пилом робить робочу обстановку нестерпним, і ви розумієте, що жодна людина не повинен знаходитися там в цей час року! Тому розумно робити перерву на чотири тижні з середини січня», – радить Алекс Стед, учасник шоу« Австралійські золотошукачі» на каналі Viasat Explore.

38-річний британець Алекс Стед переїхав до Австралії з Корнуолла. Вперше він приїхав сюди в 2011 році на пару місяців.

Видобуток золота - інвестиції в золото
інвестиції в золото: видобуток золота 

«Ми з другом купили право на видобуток, яке коштувало близько 25 австралійських доларів. Ціна не змінюється багато років, і це дає вам право на розвідку з ручними інструментами в будь-якому вільному місці, яке можна взяти в оренду, – розповідає свою історію Алекс. – Минуло близько тижня, перш ніж я знайшов свій перший шматок золота – однограмовий самородок вартістю близько 34 фунтів стерлінгів. Я не міг у це повірити».

Повернувшись до Англії, Алекс зрозумів, що попереднє життя більше не для нього.

«Друзі вважають мене божевільним, адже я з шести років мріяв стати старателем, – зізнається він. – У мене було кілька проектів – комп’ютерна компанія, три магазини з продажу електронних сигарет і виробництво рідин для них. Але одного разу після довгого дня перед комп’ютером і перевіркою бухгалтерських рахунків я усвідомив, що витрачаю час даремно. В цей же час в австралійському буші я міг побачити кенгуру, пройти кілька миль і ввечері лягти спати з почуттям, що заради цього дня варто було жити. В кінцевому підсумку я зрозумів, що готовий проміняти офіс на життя в глибинці, і продав свої активи».

Алекс осів в невеликому шахтарському містечку Леонора з однією аптекою, кількома магазинами і двома пабами. В одному з них він знайшов те, що не купиш ні за які багатства світу – любов. Зараз Алекс одружений, виховує маленьку дочку, володіє 14 золотими копальнями і, незважаючи на прохання дружини знайти нормальну роботу, мріє знайти стільки золота, щоб відкрити невелику гірничодобувну компанію.

Читати також: Інвестиції в золото: високорентабельний дохід 2,2% в день.

Золотошукачі витрачають більше, ніж заробляють

Бути золотошукачів коштує недешево. Потрібен хороший металодетектор від 3 до 10 тисяч доларів. Звичайно, його можна взяти на прокат. Але все одно доведеться заплатити за навчання, переїзди, послуги провідника. Бажаючі займатися промисловим видобутком повинні платити за оренду ділянки, ліцензію на видобуток, важку техніку і відновлення землі.

«Ми, старателі, дурні люди, – сміється інший учасник« Австралійських золотошукачів »Грег Кларк. – Ми витрачаємо тисячі доларів на транспорт, сотні доларів на паливо, ще більше на обладнання, і все заради 50 доларового самородка».

золоті самородкі
Як виглядають золоті самородкі

Грега і його дружину Кріс познайомила любов до золота. Майбутня дружина не наважувалася поодинці відправитися на пошуки золота, тому розмістила оголошення в газеті про набір групи. Грег був одним з тих, хто відгукнувся. З тих пір пройшло 13 років, і весь цей час вони не розлучалися.

«У свій медовий місяць ми вирушили на пошуки золота», – сміється Кріс. «І нічого не знайшли», – додає Грег.

Шість років тому Кріс і Грег відмовилися від колишнього життя в Брісбені і витратили всі свої заощадження на золоту мрію. Вони живуть кочівниками в трейлері в чотирьох тисячах кілометрів від дому в западноавстралійскіх Голдфілд, але не уявляють іншого життя.

«Ми не казково багаті, але нам комфортно, – говорить Грег. – І з якоїсь причини, як я зустрів Кріс, кожен раз, коли ми дійсно потребували доларі, нам вдавалося знайти золото».

Кріс налаштована настільки ж оптимістично: «Кілька місяців тому оголосили про велику золоту знахідку біля Калгурлі вартістю кілька мільйонів доларів. Це може статися і з нами. Ніколи не знаєш».

У листопаді дивіться передачу «Австралійські золотошукачі» з золотого фонду каналу Viasat Explore.

Читати також: Як швидко розбагатіти на довидобутку золота?

LakeLand Gold