За словами Ілона Маска, Марс спочатку потрібно розігріти. За словами бізнесмена, зробити це можна за допомогою ядерних бомбардувань поверхні планети – в результаті розтопиться мільярди кубометрів льоду, і назовні вийдуть величезні поклади вуглекислого газу.

Бізнесмен стверджує, що Марс цілком можна зробити придатним для життя людини. Правда для цього спочатку планету слід розігріти. Бізнесмен стверджує, що вирішити це завдання можна, організувавши бомбардування поверхні планети ядерними зарядами. В результаті розтопиться мільярди кубометрів льоду, і назовні вийдуть величезні поклади вуглекислого газу.

Ідея полягає в створення двох невеликих пульсуючих «сонць» над полярними шапками планети. При цьому вибухи на планеті повинні відбуватися над поверхнею, а не на самій поверхні Марса.

Такі штучні світила нагріють планету і перетворять замерзлу вуглекислоту в газ. Відповідно, вже СО2 буде надалі зберігати тепло планети, створюючи парниковий ефект. І, відповідно, чим більше вуглекислоти буде в атмосфері планети, тим теплішою буде планета. Цікаво, що коли бізнесмена запитали, наскільки складно буде реалізувати цей план, то він відповів, що це «абсолютно не є проблемою».

Свою заяву підприємець зробив на конференції SolarCity. Тут же він зазначив, що зараз SpaceX працює над реалізацією плану по створенню транспортного корабля «Земля-Марс».

Відзначимо, що цю ідею заселення планети бізнесмен відстоює вже десятиліття і вважає, що без цього майбутнє суспільства є тупиком.

Ілон Маск вважає, що приблизно через 20 років можна заснувати базу на Марсі з тисячами або навіть десятками тисяч людей, при цьому першим колоністам доведеться платити за самих себе, але піонери зможуть заснувати колонію, яку можна буде розвивати.

Природно, перші заселенци не зможуть повернутися на Землю в доступному для огляду майбутньому, і це доведеться усвідомлювати. Ці люди будуть стикатися з фізичним і психічним нездужанням, незвіданими хворобами і сильною депресією. Це теж треба розуміти, позбавляючись від романтичної пелени при думках про подорож на Марс.

Промисловість доведеться створювати з нуля, а це значить, що працювати доведеться на знос. При цьому поточних можливостей людини не вистачить для скільки-небудь активного терраформування Марса в недалекому майбутньому.

Можливо, це і вийде, але дуже нескоро. Уже зараз Ілон Маск вирішує можливу конструкцію корабля для транспортування колоністів. Є навіть назва – Mars Colonial Transporter. Але потрібно ще багато часу, щоб цей проект став чимось гідним, а не просто назвою. Для цього випадку, перш за все, необхідно здешевити окремо взятий запуск ракети.